Porady: +49 341 4619021

Wybierz kategorię produktów

Pokaż filtry

Cena

Kategorie

Dostępne maszyny (4)

Brykieciarki zwane także prasami brykietowymi są urządzeniami służącymi do produkcji brykietu. Charakterystyczna konstrukcja tych urządzeń pozwala na wyodrębnienie podziału na brykieciarki hydrauliczne, tłokowe (zwane także udarowymi), ślimakowe, rotacyjne oraz walcowe.

Konstrukcja prasy hydraulicznej sprawia, że materiał prasowany jest przy pomocy silników hydraulicznych zainstalowanych w maszynie. Brykieciarki tłokowe tworzą udarowe brykiety za sprawą pulsacyjnego działania tłoka na surowiec. W przypadku brykieciarek ślimakowych, materiał sprasowywany jest poprzez przepychanie go gęstymi zwojami podajnika śrubowego. Wewnątrz brykieciarki walcowej, brykiety formowane są w trakcie przechodzenia materiału pomiędzy dwoma walcami w rotacyjny sposób. Dzięki przeciskaniu materiału przez matrycę, wytwarzany jest produkt docelowy.

Wybór maszyny służącej do prasowania brykietu zależy przede wszystkim od profilu zakładu stolarskiego i zastosowanej w nim technologii pracy. Ważna jest również jakość brykietowanego materiału. Pamiętajmy, iż do brykieciarki dopasowywać można także dodatkowe wyposażenie takiej jak np. linia suszenia, rozdrabniacze czy różnego rodzaju podajniki materiału. W naszym asortymencie posiadamy także modele wyposażone fabrycznie w prowadnice do brykietu, co w dużym stopniu poprawia komfort pracy przy urządzeniu.

Wśród maszyn, które świetnie sprawdzają się w różnych warunkach (czy to w stolarni, na roli czy w przedsiębiorstwach produkcyjnych) znajduje się brykieciarka. Prosta w użyciu, niezwykle wydajna i pozwalająca na ciągłą pracę. Dodatkową zaletą jest możliwość tworzenia brykietu o różnych długościach, bez wpływu na jakość i szybkość procesu. Zachęcamy do dokładnego sprawdzenia naszej szerokiej oferty brykieciarek i wybrania tej, która najlepiej sprawdzi się w przypadku Państwa potrzeb.

Brykieciarki mają szerokie zastosowanie - można je wykorzystywać w produkcji brykietu - Brykieciarki do trocin - z różnych surowców, m.in. słomy, makulatury, liści czy trocin i siana. Maksymalna wydajność najlepszych brykieciarek Winter pozwala na produkcję 550 kg brykietu w ciągu godziny pracy. Jednakże w ofercie posiadamy także mniejsze i relatywnie tańsze maszyny, które sprawdzą się tam, gdzie zapotrzebowanie jest zdecydowanie mniejsze - np. brykieciarka marki Winter z silnikiem o mocy 5,5 kW pozwala na produkcję 15-70 kg brykietu na godzinę (w zależności od rodzaju materiału).

Dlatego też zachęcamy do kontaktu z naszym biurem, aby doradcy pomogli dobrać taki sprzęt, który najlepiej się sprawdzi dla Państwa produkcji. Bierzemy pod uwagę nie tylko zapotrzebowanie, ale i potencjał oraz rosnące potrzeby, które będą w stanie długo zapewniać limity produkcyjne.

Brykieciarki Winter - jakość w dobrej cenie
Brykieciarka, jako kolejna, ciężka maszyna jest sprzętem, który kupuje się na dłuższy okres - mało który przedsiębiorca będzie myślał o zamianie na mocniejszy i wydajniejszy model. Tym samym, warto wybrać taki, który zawsze będzie zapewniać możliwość wykorzystania limitu przy zwiększającej się produkcji.

Przy szukaniu właściwego modelu, zwracamy szczególną uwagę na moc silnika hydraulicznego - model BP 60 oferuje 5,5 KW, natomiast BP 120 PRO już 7,5 KW, co pozwala na zwiększenie wydajności o prawie dwa razy (do 120 kg brykietu na godzinę). Kolejnym elementem, na który należy zwrócić szczególną uwagę to liczba cykli pracy w ciągu minuty oraz wymiar otrzymanego brykietu. Warto też wybierać taki sprzęt, który posiada funkcjonalny komputer do sterowania (np. z dotykowym ekranem), czujnik do napełniania z automatycznym wyłącznikiem czy chromowane szczypce.

W ofercie można znaleźć także zaawansowane automaty, które poza funkcją brykieciarki, oferują dodatkowe opcje - stół do pakowania, zgrzewania folii, co ułatwia i przyspiesza proces produkcyjny, minimalizując czas pracy i oszczędzając siły operatora, który zajmuje się procesem i go nadzoruje. Zachęcamy do kontaktu z naszymi sprzedawcami, aby uzyskać dokładniejsze informacje oraz dane dotyczące dostępności wybranych brykieciarek.