Porady: +49 341 4619021

Wybierz kategorię produktów

Pokaż filtry

Cena

Kategorie

Dostępne maszyny (4)

Kompresory zwane często sprężarkami tłokowymi, należą do grupy maszyn często wykorzystywanych w przemyśle budowlanym, w tym również stolarskim. Głównym zadaniem takich maszyn jest podwyższenie ciśnienia gazu bądź też wymuszenie jego przepływu.

Dzięki wykorzystaniu praw fizyki oraz różnicy ciśnień w komorze kompresora oraz atmosferze, w sprężarkach powstaje ciśnienie ssawne, nadające urządzeniu zdolność ssania. Pracy kompresora często towarzyszy charakterystyczny hałas wywoływany częstotliwością drgań. Dzięki zastosowaniu nowej technologii, kompresory znajdujące się w naszej ofercie charakteryzuje obniżona prędkość obrotowa sprężarki. Pozwala to nie tylko na znaczącą redukcję hałasu oraz wibracji, ale także chroni podzespoły urządzenia przed przedwczesnym zużyciem. Kompresory tłokowe firmy Schneider, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie, są jednymi z najlepszych urządzeń na rynku oraz posiadają 10 lat gwarancji  na przerdzewienie zbiornika.

Kompresor powietrza to urządzenie wielofunkcyjne, które może być wykorzystywane w dużych firmach lub zakładach. Będzie też pomocnym narzędziem wykorzystywanym przy domowym gospodarstwie. Kompresory nie są sprężarkami, a jedynie jednym z ich rodzajów. Najczęściej kompresory występują na stacjach benzynowych i służą do pompowania kół. Jednak nie jest to ich jedyne zastosowanie. Do czego jeszcze służą i czym się charakteryzują?

Do zakładu i domu
Kompresory to maszyny, które uzyskują wysokie ciśnienie sprężonego gazu. Potocznie nazywane są przez wszystkich sprężarkami. Wykorzystywane są zarówno w przemyśle, jak i w gospodarstwach domowych. Najpopularniejsze rodzaje kompresorów spotyka się na stacjach benzynowych. W tych miejscach służą one do pompowania opon. Wystarczy pojechać autem i specjalnym wężykiem napompować koło. To jednak tylko jedno z  wielu zastosowań kompresorów.

Na rynku dostępne są także:

–  kompresory olejowe, które wykorzystywane są w warsztatach olejowych,

kompresory bezolejowe, które najczęściej zastosowanie znajdują w gospodarstwach domowych.

Dzięki nim w szybkim tempie można wyczyścić kostkę, trudno dostępne zakamarki, a także napompować basen lub piłkę. Do czego jeszcze można je wykorzystać? Chociażby do pomalowania mebli lub ogrodzenia.

Najlepszy model – przyjemna praca
Kompresor to urządzenie wielofunkcyjne, które jak każde inne tego typu urządzenie powinno odznaczać się trwałością, wysoką jakością oraz zastosowaniem nowych technologii. Dobre kompresory,wykorzystujące najnowsze technologie, są bezpieczne dla użytkownika, sprawiają, że praca z tym urządzeniem staje się szybka, łatwa i przyjemna.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z pełnym asortymentem naszych maszyn.