Porady: +49 341 4619021

Wybierz kategorię produktów

Pokaż filtry

Cena

Kategorie

Dostępne maszyny (4)

Plotery do cięcia, znane również ploterami tnącymi należą do maszyn CNC sterowanych komputerowo, a ich głównym zadaniem jest wykonywanie nacięć oraz wycinanie kształtów w miękkich materiałach. Proces odbywa się za pomocą głowicy, która wyposażona jest w odpowiednie ostrze. Głowica wprawiona w ruch, przesuwa się nad powierzchnią materiału, w którym wykonywane jest cięcie.

Plotery podzielić można na płaskie, stosowane do arkuszy o ograniczonej wielości oraz plotery bębnowe występujące także pod nazwą rolkowych. Pierwsza z grup charakteryzuje się większą precyzją cięcia w porównaniu do ploterów bębnowych. Plotery mają bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle - są stosowane zarówno przez firmy w branży poligraficznej, zakłady zajmujące się wykonywaniem grawerów na dużych powierzchniach, jak również stosowane mogą być w przemyśle stolarskim do wycinki nawet najbardziej skomplikowanych elementów. Zaawansowane plotery wchodzące w skład naszego asortymentu są także z sukcesem używane w kamieniarstwie oraz zakładach szklarskich.

Sterowanie komputerowe tych maszyn pozwala na wykonanie skomplikowanych grafik wektorowych - przy tej czynności należy dokonać wymiany noża w głowicy na pisaki.