Porady: +49 341 4619021

Wybierz kategorię produktów

Maszyny do obróbki drewna – sklep

Niemiecki producent maszyn do obróbki drewna Winter Holztechnik to dostawca sprzętu dla najbardziej wymagających klientów. Jeśli chcesz wyposażyć swój zakład stolarski w maszyny niezawodne, o niedoścignionej precyzji, bezawaryjne, o niskich kosztach eksploatacji oraz konserwacji – to są właśnie urządzenia dla Ciebie! Przy zakupie maszyn do obróbki drewna nie tylko cena gra podstawową rolę. To stosunek ceny do jakości maszyny, a także jej wytrzymałość w czasie, powinny stanowić podstawę decyzji o wyborze. Pozorne oszczędności mogą okazać się bardzo kosztowne przy ciągłym, intensywnym i wieloletnim używaniu maszyny do drewna, a brak gwarancji lub jego krótki okres to istotne wady, na które trzeba zwracać szczególną uwagę podczas zakupu.

Nasze maszyny do obróbki drewna Winter to wiodące urządzenia na rynku stolarskim i w branży drzewnej. Zaopatrujemy małe i średnie warsztaty: producentów mebli, stolarki okiennej, drzwiowej, paneli, podłóg, schodów, lameli czy rzemiosła, ale również duże fabryki, linie produkcyjne i tartaki, gdzie obrabiane są największe gabarytowo elementy domów z bali czy więźby dachowej. Maszyny do drewna Winter cechuje wysoki stopień cyfryzacji i automatyzacji procesów, które odpowiadają za dokładność obróbki oraz bezpieczeństwo pracownika. Nasze maszyny projektujemy i rozwijamy tak, aby były jak najbardziej kompaktowe oraz wielozadaniowe, gdyż takie sprawdzają się najlepiej w małych i średnich firmach stolarskich.

Wszystkie nowe maszyny do obróbki drewna Winter Holztechnik, zakupione w oficjalnym sklepie internetowym producenta, objęte są 5 letnią gwarancją, a co za tym idzie serwisem gwarancyjnym (telefonicznym i mobilnym) na terenie całej Polski. Dodatkowo, dla naszych klientów świadczymy usługi przeglądów i serwisu pogwarancyjnego maszyn stolarskich, również na terenie całego kraju. Zamówienia składane na naszej infolinii lub bezpośrednio w sklepie online realizujemy nawet w 48 godzin, a także zapewniamy bezpłatny transport maszyny na terenie kraju. Chcesz poznać konkurencyjne oferty banków na zakup nowej maszyny do obróbki drewna? Skontaktuj się z nami a przedstawimy Ci atrakcyjne warunki zakupu z dodatkowym wsparcie finansowania – kredyt lub leasingu: Geting Bank, PKO czy IBK Leasing. Cała kadra naszych pracowników, techników, serwisantów, doradców klienta oraz inżynierów, czeka na Twój kontakt i porozmawia z Tobą o możliwościach najlepszego wyposażenia Twojej firmy w najlepsze maszyny do obróbki drewna!

Zobacz flagowe kategorie produktów producenta maszyn do obróbki drewna Winter Holztechnik. Maszyny te, od ponad 20 lat są na wyposażeniu firm stolarskich, nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Dołącz do grona profesjonalistów, który zaufali niemieckiej jakości i precyzji -marce Winter!


Maszyny do obróbki drewna – strugarki czterostronne
Wysokoprecyzyjne maszyny stolarskie służące do obróbki czterostronnej materiału podczas jednego cyklu roboczego. W potocznym języku branżowym posiadają różne nazwy: frezerki czterostronne, strugarki 4-stronne, 4 stronne strugarki, maszyna do obróbki drewna czterostronna, a nawet parkieciarki czy profilarki. Strugarki czterostronne to wyjątkowa wygoda, kompaktowości i wielofunkcyjność pracy. Znajdziemy ją na wyposażeniu chyba każdej firmy produkującej meble, podłogi czy schody. Oprócz nadawania materiałowi odpowiedniej szerokości, wygładza obrabianą powierzchnię oraz nadaje jej pożądany kształt. Przy ciągłej produkcji, strugarka czterostronna z powodzeniem zastępuje kilka maszyn jednocześnie.

Maszyny do obróbki drewna – frezarki

Frezarki to niezwykle szeroka kategoria maszyn do obróbki drewna. Od hobbystycznych, ręcznych frezarek dedykowanych hobbystycznej pracy, po duże frezarki stołowe do ciągłej, liniowej produkcji w średnich i dużych zakładach stolarskich. Frezarki obrabiają zarówno drewno suche i mokre, a także materiały drewnopochodne, jak płyty wiórowe, OSB czy MDF. Do kategorii frezarek do drewna zaliczamy między innymi: dłutarki łańcuchowe, formatyzerko czopiarki, frezarki do stolarki budowlanej, frezarki stołowe, frezarko-czopiarki, kopiarki, obtaczarki, kijarki, frezarko wiertarki, fezarko wycinarki, frezarko szlifierki czy frezarki do wyczepów CNC. Zobacz ofertę profesjonalnych maszyn do obróbki drewna z kategorii frezarek, niemieckiego producenta Winter Holztechnik i poznaj korzyści z zakupu nowego urządzenia dla swojej firmy.

Maszyny do obróbki drewna – wielopiły

Maszyny stolarskie – wielopiły, nazywane również pilarkami, obrzynarkami, pilarkami rozdzielczymi, służą do wycinania desek, listew czy łat z pryzm, a także pełnią funkcję obrzynarki do desek. Pilarki wielotarczowe sprawdzają się świetnie w dużych fabrykach, liniach produkcyjnych oraz tartakach. Główny mechanizm wielopiły opiera się na tulejach dystansowych, od których zależy grubość finalnego elementu. Rozróżniamy wielopiły gąsienicowe oraz wielopiły wałowe (jednowałowe i dwuwałowe). Nie ważne na jaką maszynę stolarską się zdecydujesz, kupując wielopiłę warto zainwestować w urządzenie o jak najwyższym stopniu automatyzacji i cyfryzacji produkcji, tak aby zagwarantować sobie wysoką powtarzalność i dokładność produkowanych elementów. W ofercie niemieckiego producenta Winter znajdziesz wielopiły jednowałowe lub dwuwałowe, a także strugarki dwustronne z wielopiłą.

Maszyny do obróbki drewna – piły formatowe

Nowoczesne i precyzyjne piły formatowe z podcinakiem o wysokiej skali możliwości obróbki materiału. Pilarki formatowe przeznaczone są do cięcia wzdłużnego i porzecznego drewna, ale głównie wybierane są do cięcia materiałów drewnopochodnych, płyt wiórkowych, płyt laminowanych, sklejek czy płyt OCB. W ofercie sklepu internetowego Winter znajdziesz niezwykle kompleksowy zestaw maszyn – pił formatowych, z różnym wyposażeniem dodatkowym oraz częściami zamiennymi, odpowiadające na potrzeby najwyższej jakości produkcji stolarskiej. Wybierając piłę formatową zwróć przede wszystkim uwagę na budowę korpusu maszyny, wielkość stołu roboczego, moc silnika i agregatu piły, regulowany wózek formatowy z blokadą, wózek poprzeczny czy prowadnice.

Maszyny do obróbki drewna – szlifierki szerokotaśmowe

W ofercie sklepu internetowego Winter Holztechnik znajdziecie kilkanaście zaawansowanych technologicznie szlifierek szerokotaśmowych służących do szlifowania i polerowania powierzchni, a także nadawania im nieskazitelnej gładkości. Szlifierki wykorzystywane są do wygładzania powierzchni drewnianych, płyt okleinowych czy klejonki (przed lub po foliowaniu). Szlifierki do drewna różnią się między sobą wydajnością i skalą możliwości, w zależności od rodzaju lub granulacji wykorzystywanego papieru ściernego. Wybierając szlifierkę szerokotaśmową zwróć uwagę na jej podstawowe elementy jak: moc agregatów szlifujących, prędkość taśmy szlifującej, wielkość taśmy szlifującej, trzewik, pełniący funkcje dociskową papieru ściernego (docisk pneumatyczny, docisk mechaniczny), walec do kalibrowania (metolowy, gumowy), który ustawia odpowiednią grubość szlifowania. Szlifierki Winter – intuicyjna obsługa, wysoki stopień automatyzacji pracy oraz szereg zabezpieczeń podnoszących wydajność.

Maszyny do obróbki drewna – brykieciarki

Jak sama nazwa wskazuje – brykieciarki, zwane również prasami brykietowymi, to profesjonalne maszyny stolarskie służące do produkcji brykietu. Brykieciarka przetwarza odpady stolarskie, takie jak trociny, makulaturę, słomę czy liście w brykiet, czyli sprasowany element o wielkości od kilku do maksymalnie kilkudziesięciu centymetrów średnicy, służący przede wszystkim w celach opałowych. Brykieciarki pozwalają na umiejętne zagospodarowanie odpadów z przerobu drewna w zakładach stolarskich – trocin, zrębek, mniejszych nie nadających się od dalszej obróbki elementów drewnach lub drewnopochodnych, w przydatne źródło paliwa stałego. Rozróżniamy maszyny stolarskie do produkcji brykietu: hydrauliczne (wyposażone w silnik hydrauliczny i chłodnice hydrauliczną), ślimakowe (prasowanie przez podajnik śrubowy), tłokowe (pulsacyjne ruchu prasowania materiału), rotacyjne (paleciarki – prasowanie przeciskaniem przez matrycę), walcowe (prasowanie między walcami).

Zobacz flagowe kategorie produktów producenta maszyn do obróbki drewna Winter Holztechnik. Maszyny te, od poda 20 lat są na wyposażeniu firm stolarskich, nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Dołącz do grona profesjonalistów, który zaufali niemieckiej jakości i precyzji -marce Winter!