Porady: +49 341 4619021

Wybierz kategorię produktów

Pokaż filtry

Cena

Kategorie

Dostępne maszyny (4)

Pilarko-frezarki

Dwa urządzenia w jednym – tak w skrócie można powiedzieć o maszynie, jaką jest pilarko-frezarka. Dwie obrabiarki  połączone w jedno to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim Klientom, którzy prowadzą zakłady o ograniczonej powierzchni. Najlepsze jakościowo pilarko-frezarki oferowane przez firmę Winter Holztechnik, zaopatrzone są przede wszystkim w mocne silniki oraz stabilny i wytrzymały stół posuwny.

Po pierwsze, piła formatowa
W urządzeniu wieloczynnościowym, jakim jest pilarko-frezarka, zastosowano dwa narzędzia – piłę formatową i frezarkę. Pierwsza z nich to narzędzie, które w zakładach stolarskich – zarówno większych, jak i mniejszych – jest podstawowym wyposażeniem, które wykorzystywane jest przy większości prowadzonych prac obróbczych. Piła formatowa znajduje zastosowanie chociażby przy produkcji mebli. Jej  głównym zadaniem jest podłużne i poprzeczne cięcie, jednakże dzięki swoim uniwersalnym funkcją, można nią wykonać wiele innych czynności, jak chociażby cięcie pod skosem, obrzynanie czy nacinanie wpustów.

Ten typ przecinarki powinien charakteryzować się szeregiem cech i składać z jak najlepszych części, zapewniając maksymalną efektywanośc pracy oraz minimalizując uszkodzenia obrabianego. Przed zakupem warto więc zapoznać się z danymi technicznymi wybranego modelu. Jednym z najczęściej wybieranych i najlepiej ocenianych przez naszych Klientów jest pilarko-frezarka KSF 315 – 2000, która posiada opcję przedłużania i poszerzania stołu, a sama piła formatowa zaopatrzona jest w silnik S1 100% 3,8 kW. Ponadto ten typ maszyny wyposażony jest w możliwość pochylania i podnoszenia piły razem z podcinakiem.

Po drugie, frezarka
Maszyna ta należy do kategorii obrabiarek. Z jej pomocą nadajemy danemu elementowi kształt – to dzięki frezarce mogą powstać przeróżne elementy dekoracyjne, żłobienia, rowki, gwinty. Podstawowym elementem w tej maszynie jest wrzeciono, wprawiane w ruch obrotowy. Obrabiany materiał natomiast przesuwa się w ruchu posuwowym, prostoliniowym lub krzywoliniowym.
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów frezarek. Wymienić można choćby te, które dzielą się ze względu na położenie wrzeciona – są więc frezarki górnowrzecionowe, dolnowrzecionowe czy równowrzecionowe. Decydując się na zakup trzeba zwrócić uwagę na takie aspekty jak np. powierzchnia stołu, rodzaj sterowania, moc silnika. Jednym z topowych produktów rekomendowanych przez nasza firmę jest model pilarko-frezarki KSF 315 – 2540. Średnica wrzeciona wynosi w nim 30 mm, a moc silnika to aż 5,5 kW. Maszyna posiada w zestawie wymienne wrzeciono MK4.

Wybierz ekonomiczne rozwiązanie
Wybierając pilarko-frezarkę warto zwrócić uwagę na jej konstrukcję, która powinna być solidna, stabilna i wytrzymała. Od tego bowiem zależy dokładność wykonywanych przy niej czynności, np. cięć. W przypadku pilarko-frezarki ważny będzie też aspekt przestawiania urządzenia z pilarki na frezarkę. Najlepiej, gdy czynność ta będzie zajmowała kilka sekund.