Porady: +48 662 726 310

Wybierz kategorię produktów

Pokaż filtry

Cena

Kategorie

Piły formatowe (14)

Poznaj nasze maszyny

Piła formatowa służy do przecinania i przerzynania płyt drewnianych oraz drewnopodobnych. Pilarką formatową możemy obrabiać płyty MDF, OSB, PCV, panele ABS, a także drewno lite. Precyzyjne prowadnice umożliwiają cięcie tych materiałów w różnych kierunkach. Cięcia pod określonym kątem, cięcia poziome lub pionowe. Cyfrowy monitor umożliwia precyzyjne wymierzenie i skontrolowanie kąta cięcia.

Dlaczego warto kupić Piłę firmy Winter Holztechnik

Piły formatowe umożliwiają zautomatyzowanie obróbki dużych arkuszy materiałów. Takich, których nie dałoby się przyciąć tak precyzyjnie ręcznie. Maszyna pracuje nie tylko kilkukrotnie szybciej niż człowiek, ale i można ją dowolnie zaprogramować i zoptymalizować cały proces produkcji. Dlatego to narzędzie jest używane przez większość osób zajmujących się stolarstwem, produkcją mebli czy paneli.

Jaka powinna być profesjonalna pilarka?

Profesjonalna pilarka
powinna być odpowiednio wyposażona i przystosowana do obrabianego materiału. Dlatego przede wszystkim istotna jest moc maszyny oraz prędkość obrotowa piły. Najlepiej kiedy piła posiada niezależny i wykonany z jednego odlewu agregat piły. Dzięki temu unikamy drgań i wibracji podczas cięcia.


Kiedy obróbce zostają poddane różnorodne płyty najlepiej sprawdzi się podcinak. Podcinak nacina płyty od dołu. Dzięki temu nie są postrzępione i mogą być precyzyjnie przycięte. W większości maszyn podcinak ma osobny silnik z agregatem. W pile formatowej ważne jest także wykonanie stołu roboczego. Najlepiej jeżeli jest on solidnie wykonany i odporny na wgniecenia oraz zniszczenia. W takim przypadku idealnie sprawdzają się żeliwne stoły, które umożliwiają stabilne prowadzenie elementów wprowadzanych do maszyny.

Co sprawia, że piły formatowe są tak precyzyjne?

Szereg udogodnień, jakie wprowadzają producenci do pił formatowych sprawia, że są one nieomylnie precyzyjne oraz wydajne. Cyfrowe pomiary wysokości, szerokości oraz kąta cięcia można kontrolować na monitorze. Piły formatowe CNC można dowolnie programować, co pozwoli na przyspieszenie procesu produkcji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maszyny?

Piła jest odpowiedzialna za przecinanie materiałów drewnopodobnych i drewna. W zależności jaki materiał będziemy obrabiać, musimy wziąć pod uwagę następujące parametry. Najważniejsza jest moc silnika piły formatowej oraz moc silnika podcinaka. To z jaką prędkością obracają się piły znacząco wpływa na jakość cięcia materiałów. Jeżeli obrabiamy na przykład cienką płytę PCV wystarczająca będzie minimalna dostępna moc oraz możliwości wymiarowe maszyny. Natomiast jeżeli obróbce będą poddawane materiały charakteryzujące się dużą gęstością i twardością odpowiednia będzie piła charakteryzująca się dużą mocą obrotową silnika.

Udogodnienia

Piła formatowa powinna być przystosowana do materiałów, jakie będzie obrabiać. Dlatego wszelkie udogodnienia znacznie wpływają na jakość i precyzję cięcia. Warto zastanowić się nad uniwersalną piłą, która sprawdzi się do obróbki różnorodnych materiałów. Uniwersalna piła powinna posiadać przedłużenie oraz poszerzenie stołu, które umożliwia przecinanie większych elementów.

Jak zautomatyzować proces produkcji w zakładzie stolarskim?

Piła powinna być wyposażona w wygodny i solidny stół, który nie ulega zniekształceniom podczas eksploatacji. W pile formatowej ważna jest moc silnika oraz prędkość obrotowa tarcz. Naostrzone tarcze poprzez ruch obrotowy tną różne materiały jak na przykład płyty MDF czy PCV. Dzięki szybkiej prędkości tarcz, materiały pozostają precyzyjnie przycięte, a także nie są postrzępione i nie pozostają na nich wióry. Większość pił formatowych posiada własny odciąg do trocin, dzięki temu zapewniamy w swoim miejscu pracy czystość i bezpieczeństwo.


Piła powinna przede wszystkim pochodzić od sprawdzonego producenta, który zapewnia gwarancję na swoje maszyny i oferuje kredyt lub leasing na swój sprzęt. Producent sprzętu stolarskiego, który cieszy się dużym powodzeniem w Europie, prowadzi swoją dystrybucję również w Polsce. Winter Holztechnik to profesjonalny sprzęt stolarski, który jest niezwykle precyzyjny, a co najważniejsze wyróżnia się długą żywotnością. Piły formatowe Winter posiadają niezależny agregat piły, przecinak oraz monitory umożliwiające kontrolowanie kąta cięcia.

Firma Winter Holztechnik jest uznanym producentem pił formatowych. Stacjonarna pilarka tarczowa to maszyna przeznaczona do skośnego, poprzecznego i wzdłużnego piłowania płyt pilśniowych, wiórowych, elementów z drewna, sklejek i innych materiałów o podobnych właściwościach materiałowych.

Piła formatowa składa się z przesuwnego stołu i wyposażona jest w piłę podcinającą, która umieszczona jest przed piłą główną. Pilarka formatowa zbudowana jest z następujących części: silnika mechanicznego, stołu do obróbki, korpusu, osłony, klina rozczepiającego, prowadnicy wzdłużnej lub/i poprzecznej i prowadnicy.

Piły formatowe służą do dzielenia materiału drewnianego na mniejsze części, które przeznaczone są do dalszej obróbki za pomocą maszyn do obróbki drewna, np, frezarek. Możemy wyróżnić dwa rodzaje pilarek formatowych: piły formatowe wzdłużne służą do cięcia i przycinania wzdłuż włókna drewna. Piły formatowe poprzeczne służą zaś do cięcia drewna w poprzek włókien.

Maszyny do obróbki opracowane przez zespół inżynierów firmy Winter Holztechnik charakteryzują się użyciem najwyższej jakości materiałów. Piły są wydajne, a ich elementy odporne na trudy pracy. Zapewniają długotrwałe i bezawaryjne działanie, wysoką wydajność oraz niski stopień skomplikowania obsługi. Zapytaj już dziś o najlepszy produkt dla Twojej firmy zajmującej się obróbką drewna.

Obsługujemy firmy z całej Europy. Specjalnie dla naszych Klientów z Polski uruchomiliśmy kanał bezpośredniej sprzedaży wprost z naszej fabryki w Niemczech. Klientów obsługujemy w jęzku Polskim. Masz pytania? Serdecznie zapraszamy do kontaktu z działem sprzedaży.

Produkujemy najwyższej jakości sprzęt, który przyda się w każdej wielkości zakładzie stolarskim. Oferujemy maszyny, obsługujące różny format cięcia, zakres oraz materiał: płyty MDF, panele ABS a nawet płyty PVC.
Piły wyposażone są w precyzyjne prowadnice, cyfrowy monitor kątów cięcia oraz wszelkie systemy bezpieczeństwa.

Piła umożliwia w sposób zautomatyzowany obrabiać duże arkusze materiałów. Optymalizacja komputerowa, umożliwia implementację ścisłych wytycznych dla maszyny co ułatwia pracę operatorom i przyśpiesza produkcję elementów.

Ruchomy stół piły formatowej jest wytrzymały i nie ulega odkształceniom. Stół roboczy oraz elementy ruchome są wykonane z odpowiednich materiałów, dzięki czemu piły mogą być eksploatowane bez przeszkód przez lata.

Przykładowe zastosowanie: cięcie poprzecznie lub skośnie, cięcie wzdłużne, cięcie precyzyjne.