Wybierz kategorię produktów

Pokaż filtry

Cena

Kategorie

Prasy do brykietu (5)

WINTER brykieciarka do trocin BP 60

4.67
46 620.00 zł 11 100.00 €Ceny netto Zobacz szczegóły

WINTER brykieciarka do trocin BP 120 PRO

4.67
69 300.00 zł 16 500.00 €Ceny netto Zobacz szczegóły

WINTER brykieciarka do trocin BP 200 PRO

5.00
117 600.00 zł 28 000.00 €Ceny netto Zobacz szczegóły

WINTER brykieciarka do trocin hydrauliczna Typ BP 450

5.00
231 000.00 zł 55 000.00 €Ceny netto Zobacz szczegóły

WINTER hydrauliczna prasa do brykietu Typ BP 600

4.67
252 000.00 zł 60 000.00 €Ceny netto Zobacz szczegóły
Prasy do brykietu

Maszyny takie jak prasy do brykietu wykorzystywane są zarówno w większych, jak i mniejszych zakładach produkcyjnych. Jak sama nazwa wskazuje, służą one do produkowania zbitych form brykietu, najczęściej z sypkich odpadów roślinnych. Bardzo popularny jest brykiet wytwarzany z odpadów pochodzenia drzewnego, jak na przykład trociny lub zrębki. Wyprodukowany brykiet wykorzystywany jest zarówno w zakładach, jak i w prywatnych gospodarstwach jako produkt opałowy.

Funkcje i zastosowanie prasy do brykietu
Ze względu na to, że brykiet powstaje z odpadów roślinnych najczęściej pochodzenia drzewnego, uważany jest on za wyrób ekologiczny. Z tego powodu na rynku pożądany jest jako produkt opałowy. Aby go uzyskać, zakłady produkcyjne muszą być wyposażone w specjalne urządzenia – prasy do brykietu. Są one najważniejszymi maszynami w całym procesie produkcyjnym. Bez ich udziału, nie ma możliwości wytworzenia brykietu.

Na rynku dostępne są dwa główne rodzaje pras do brykietu: mechaniczne oraz hydrauliczne. Poszczególne maszyny podobne są do siebie tylko w kwestii wyglądu. Różnice można dostrzec podczas zapoznawania się z danymi technicznymi. Firmy z roku na rok prześcigają się w tworzeniu profesjonalnych urządzeń z zastosowaniem coraz nowszych technologii.

Maszyna maszynie nierówna. Prasy do brykietu mogą wytwarzać materiał o różnej formie oraz przetwarzać surowce z różnych form. Brykiet otrzymywany z odpadów drzewnych charakteryzuje się niewielką wilgotnością, dlatego jego wartość opałowa znacznie wzrasta. Dodatkowo dzięki mocnemu zbiciu materiału ze sobą znacznie dłużej się pali. Sprawia to, że jest on dużo bardziej ekonomicznym produktem. W związku z tym, że brykiet staje się coraz bardziej popularny, firmy produkcyjne stale inwestują w rozwój parku maszynowego, aby sprostać oczekiwaniom i wymaganiom swoich Klientów.

Postaw na jakość i bezpieczeństwo
Maszyny wykorzystywane do produkcji brykietu powinny odznaczać się wysoką jakością, wytrzymałością, a co za tym idzie – bezpieczeństwem. Dzięki takim urządzeniom praca wykonywana jest znacznie szybciej i dokładniej, a końcowy produkt odznacza się wysoką jakością wykonania. Firma Winter Holztechnik jest doświadczonym producentem niezawodnych pras do brykietu, cieszących się uznaniem Klientów na całym świecie.

Do popularnych urządzeń wybieranych przez szerokie grono naszych Klientów należą m.in. hydrauliczna prasa do brykietu typ BP 600 oraz brykieciarka do trocin BP 120 PRO. Maszyny naszej marki posiadają certyfikaty jakości oraz gwarancję. Jako bezpośredni producent, zapewniamy także serwis urządzeń oraz prowadzimy sprzedaż części zamiennych.