Wybierz kategorię produktów

Pokaż filtry

Cena

Kategorie

Strugarki Czterostronne (34)

Strugarki czterostronne
Z tego typu maszyny korzystają zarówno większe, jak i mniejsze zakłady stolarskie. Obróbka materiałów drewnianych z czterech stron to główna czynność, do wykonania której służą strugarki czterostronne. Praca przy ich użyciu jest nie tylko łatwa, ale też – co ważne – bezpieczna.

Zastosowanie i budowa
Strugarki czterostronne to maszyny przeznaczone dla wszelkich zakładów zajmujących się obróbką elementów drewnianych. Jest to więc niezbędne wyposażenie nowoczesnego, profesjonalnego zakładu produkującego okna, podłogi czy meble. Strugarki czterostronne służą więc do produkcji m.in. wszelkiego rodzaju listew. Są one wykorzystywane zarówno do strugania płaskiego, jak i profilowego.

Strugarki czetrostronne to typ maszyn, które należą do szerszej grupy obrabiarek wielooperacyjnych. Każda zbudowana jest z podobnych elementów, różnice są widoczne w parametrach i zastosowanych technologiach. Co wchodzi w skład strugarki czterostronnej? Jej niezmienne i podstawowe elementy to:

  • stół podawczy,

  • zestaw wrzecion, które pracują dzięki napędzającym je silnikom,

  • głowice nożowe,

  • frezy,

  • prowadnice do obrabianego materiału,

  • układ posuwowy, który biegnie przez całą strugarkę.


Wybierz zaufanego producenta
Mimo podobnej budowy jedna maszyna nie jest równa drugiej. Producenci stosują coraz to nowe technologie i ulepszenia, dzięki którym strugarki czterostronne mają być wolne od wszelkich wad, a praca przy obróbce drewna coraz łatwiejsza. Zwiększana jest np. moc silników czy prędkość posuwu, ulepszany jest system odwiórowywania.

Zaufanym producentem specjalistycznych strugarek czterostronnych jest Winter Holztechnik, firma, która na tle innych wyróżnia się jakością, precyzją i stosowanymi przy produkcji maszyn stolarskich technologiami. Winter Holztechnik oferuje strugarki czterostronne, które cieszą się uznaniem wśród klientów w całej Europie. Strugarki czterostronne od Winter Holztechnik zadowolą zarówno wielkie zakłady produkcyjne, jak i małe zakłady stolarskie. Wśród oferowanych produktów popularnością i uznaniem cieszy się model WINTER TIMBERMAX 6-23 U DELUXE z 6 wrzecionami i elektrycznym regulowaniem górnych wrzecion. Innym topowym produktem jest WINTER TIMBERMAX 4-23 ECO z 4 wrzecionami. Wszystkie strugarki czetrostronne produkowane prze firmę Winter Holztechnik posiadają certyfikat CE. Wyróżniają się też gwarancją bezpieczeństwa i są zgodne ze wszystkimi normami.

Maszyna pełna zalet
Obrabianie kilku stron danego elementu w jednym cyklu roboczym to podstawowa i niezaprzeczalna zaleta, która wyróżnia strugarki czterostronne. Wpływa to też znacząco na skrócenie czasu pracy. Ważną zaletą tego typu maszyn jest też możliwość indywidualnego skonfigurowania do potrzeb danego klienta. Funkcjonalność, łatwość w obsłudze, szybkość, bezpieczeństwo – każdy zakład, który ceni sobie te właśnie cechy, powinien na swoim wyposażeniu mieć strugarkę czterostronną.