Wybierz kategorię produktów

Pokaż filtry

Cena

Kategorie

Szlifierki (30)

Szlifierki są narzędziami przeznaczonymi do tzw. obróbki wykończeniowej powierzchni utwardzonych. Produkty przeznaczone do szlifowania są na ogół odpowiednio przygotowane oraz poddane uprzedniej obróbce przy użyciu innych maszyn. Dzięki szlifowaniu, możliwe jest osiągnięcie maksymalnej dokładności w wymiarach produktu, które to określa się tzw. systemem klasowym. Każda z klas posiada swoją tolerancję, dzięki czemu możliwa jest kategoryzacja wyrobu. Proces szlifowania pozwala osiągnąć dokładność w klasach 5-6.

W skład szlifierki wchodzą narzędzia wieloostrzowe, odpowiedzialne za ścieranie - stąd w fachowej terminologii narzędzia te określane są mianem "ściernic".  Duża prędkość, z którą pracują ściernice stanowi konieczność odpowiedniego wyważenia oraz zaopatrzenia maszyn w osłony. Ważną cechą jest również odporność łoża oraz korpusu szlifierki na drgania.

Wysoka prędkość i moc, z którą pracują szlifierki wymusza konieczność dobrego chłodzenia sprzętu. Nasi eksperci nie tylko pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu, a także poinformują Państwa o szczegółowych parametrach maszyny i jej otoczenia.  Najbardziej zaawansowanymi technicznie szlifierkami z gamy naszych produktów są szczotkarki oraz szlifierki szerokotaśmowe.  Dzięki odpowiedniemu połączeniu oraz układowi maszyn, uzyskać można linie szlifierskie. W swoim asortymencie przygotowaliśmy także szlifierki do obróbki detalicznej, w skład której wchodzą  szlifierki do kantów, kołków, a także szlifierki krzywoliniowe.