Porady: +49 341 4619021

Wybierz kategorię produktów

Pokaż filtry

Cena

Kategorie

Dostępne maszyny (2)

Tokarki należą do grupy urządzeń odpowiedzialnych za obróbkę drewna poprzez skrawanie powierzchni o różnych kształtach. Jednymi z najczęściej obrabianych przez tokarki powierzchni są bryły obrotowe takie jak wałki, stożki, kule, gwinty wewnętrzne i zewnętrzne. Za właściwą obróbkę drewna odpowiada na ogół nóż tokarski, wiertło lub narzędzia służące do gwintowania. Skrawanie powierzchni odbywa się poprzez wprawienie obrabianego elementu w ruch obrotowy - proces ten pozwala na uzyskanie pożądanego kształtu oraz formy.

Dzięki postępowi technologicznemu, konwencjonalne tokarki zastąpione zostały w wielu zakładach przemysłu stolarskiego poprzez zaawansowane obrabiarki CNC. Obróbka w maszynach CNC odróżnia się od tokarek przede wszystkim rozbudowanym wyposażeniem elektronicznym oraz sterowaniem numerycznym, dzięki czemu osiągana jest nie tylko większa precyzja, ale także większa wydajność pracy. Tokarki są jednak nadal bardzo popularnymi maszynami i cieszą się bardzo dobrą opinią Klientów. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze tokarki lub obrabiarki CNC, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wewnętrzne uwarunkowania zakładu produkcyjnego oraz przeanalizować rentowność inwestycji.  Nasi fachowcy z przyjemnością pomogą Państwu w dokonaniu właściwego wyboru. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem maszyn marki Winter Holztechnik.

Tokarki należą do urządzeń, które obrabiają pożądany materiał do takiego kształtu, jaki zostanie ustawiony za pomocą panelu sterującego. Najczęściej przedmiot jest umieszczany w kłach lub uchwycie, aby nóż tokarski (bądź wiertło lub inne narzędzie, którym można nawet gwintować) mógł precyzyjnie skrawać powierzchnię. Tokarka z elektronicznym wyposażeniem (m.in. sterowaniem numerycznym) to nowoczesne urządzenia CNC, które nie wymagają już wiele uwagi operatora, a tylko jego wiedzy i umiejętności właściwego zaprogramowania.

Klienci, którzy do tej pory wybrali tokarki Winter, chcieli przede wszystkim wprowadzić do swoich przedsiębiorstw nowoczesne urządzenia, które pomogą w rozwoju biznesu i skrócą czas obróbki i zmniejszą zaangażowanie czynnika ludzkiego. Można śmiało powiedzieć, że wybór Wintera jest świadomą drogą do usprawnienia produkcji i jej zwiększania. Moc przerobowa, czas obróbki, jak i samo programowanie urządzenia znacznie się skraca i klienci widzą realną poprawę jakości i zwiększone dochody!

Winter - tokarki, które oferują nowoczesne rozwiązania technologiczne

Tokarki od wielu lat uzupełniają warsztaty oraz linie produkcyjne, oferując swoje wszechstronne działanie. Jednak dopiero nowoczesne, w pełni zautomatyzowane pozwalają na jeszcze lepsze usprawnienie produkcji, skracając czas realizacji obróbki i samego czynnika ludzkiego (minimalizując przy tym błędy pomiarowe). Przy pracy z taką obrabiarką niezbędna jest solidna i niezawodna maszyna, która może pracować nawet na trzy zmiany produkcyjne.

Oferta tokarek na naszej stronie obejmuje wiodące modele firmy Winter, które stale są powiększane o kolejne, nowocześniejsze. Na tę chwilę możemy zaoferować tokarki z silnikiem o mocy 1,1 KW lub 4,5 KW, sterowane komputerowo, pozwalające na bardzo precyzyjne pomiary. Pneumatyczne mocowania materiałów, duży rozstaw kłów, czy żeliwna budowa podstawy maszyny, gwarantuje jakość, solidność i długą żywotność, która jest tak bardzo pożądana przy tego typu sprzęcie.

Niektóre z maszyn są sprzedawane w zestawie z tarczami tokarskimi, osłonami na wióry metali czy urządzeniem do kopiowania. Inne dodatki są oferowane w kolejnych zakładkach w naszym sklepie. W razie wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem sprzedaży.