Porady: +49 341 4619021

Wybierz kategorię produktów

Pokaż filtry

Cena

Kategorie

Dostępne maszyny (3)

Ostrzarki pił taśmowych to specjalistyczne urządzenia umożliwiające łatwe i szybkie dostosowanie oraz skorygowanie ostrości noży używanych w piłach taśmowych. Wskutek eksploatacji maszyny, szczególnie przy wykorzystaniu pilarki przy produkcji masowej, dochodzi do stopniowego stępienia się noży, a co za tym idzie, do spadku precyzji wykonywanego cięcia. Warto nadmienić, iż niewystarczająco ostre noże taśmy zębatej mogą doprowadzić nie tylko do całkowitego wygięcia się ostrza, ale także do poważnych awarii całej maszyny. Praca w takich warunkach może być także niebezpieczna dla osób obsługujących maszynę.

Ostrzarki stanowią więc integralny komponent dla pilarek taśmowych, ograniczając wydatki firm na zakup nowych ostrzy do maszyn. Zakup tego typu urządzeń staje się podstawą dla wielu tartaków oraz przedsiębiorstw produkcyjnych stawiających na masową obróbkę drewna.

Wewnątrz asortymentu marki Winter Holztechnik znajdziecie Państwo kilka modeli ostrzarek pił taśmowych. Swoim Klientom oferujemy zarówno maszyny o mniejszych gabarytach, jak i zaawansowane automaty pozwalające indywidualne regulowanie procesu ostrzenia. Topowym modelem jest Automat do ostrzenia pił taśmowych Typ BAND SAWMAX 250.