Porady: +49 341 4619021

Wybierz kategorię produktów

Pokaż filtry

Cena

Kategorie

Dostępne maszyny (3)

Optymalizerki to grupa urządzeń stolarskich, które odpowiadają za usuwanie wad z elementów drewnianych. Jednym z głównych komponentów maszyny jest stół załadowczy, na którym umieszczany jest element przeznaczony do obróbki. Po właściwym umieszczeniu elementu, głowica urządzenia rozpoczyna skanowanie materiału, przesuwając ramię popychacza nad elementem. W momencie gdy nastąpi przesunięcie poza element, uruchamia się popychacz, który zaczyna pchać element do środka maszyny. Zatrzymanie popychacza następuje w miejscach cięć zaznaczonych np. kredą fluorescencyjną. Wycięte elementy mogą zostać posortowane na różne długości, a zbędne kawałki trafiają do utylizacji.

Każdy profesjonalny zakład stolarski specjalizujący się w obróbce materiałów drewnianych od fazy początkowej, przy której wymagana jest praca z dużymi płytami bądź elementami drewnianymi, powinien rozważyć zakup urządzenia jakim jest optymalizerka. Dzięki tej maszynie, zyskamy nie tylko oszczędność czasową podczas procesu wytwórczego, ale także oszczędność kosztową. Optymalizerki pomogą w dostosowaniu klasy drewna do odpowiednich norm i standardów oraz poszerzą paletę realizowanych usług.

Jednym z najbardziej nowoczesnych, precyzyjnych i niezawodnych urządzeń optymalizujących drewno jest automatyczna piła do cięć kątowych typu CT 600 / 6000. W zależności od indywidualnych potrzeb Klienta, nasi fachowcy zaoferują Państwu fachowe doradztwo w kwestii wyboru sprzętu. Mając ponad 25 letnie doświadczenie w branży maszyn stolarskich, z sukcesem przeprowadziliśmy proces instalacji optymalizerek w zakładach stolarskich zlokalizowanych nie tylko na terenie Polski i Niemiec, ale także całej Europy Środkowej oraz Zachodniej. Nasze maszyny to certyfikowany sprzęt, spełniający wymogi bezpieczeństwa.