Porady: +49 341 4619021

Wybierz kategorię produktów

Pokaż filtry

Cena

Kategorie

Dostępne maszyny (12)

Poznaj nasze maszyny - oferta, sklep z ofertą pił formatowych - szybka i łatwa sprzedaż.

Piły formatowe służą do przecinania i przerzynania płyt drewnianych oraz drewnopodobnych. Piłą formatową możemy obrabiać płyty

  • MDF,

  • OSB,

  • PCV,

  • panele ABS,


a także drewno lite. Precyzyjne prowadnice umożliwiają cięcie tych materiałów w różnych kierunkach. Cięcia pod określonym kątem, cięcia poziome lub pionowe. Cyfrowy monitor umożliwia precyzyjne wymierzenie i skontrolowanie kąta cięcia.Dlaczego warto kupić Pilarki formatowe W.Holztechnik

Piły formatowe umożliwiają zautomatyzowanie obróbki dużych arkuszy materiałów. Takich, których nie dałoby się przyciąć tak precyzyjnie ręcznie. Maszyna pracuje nie tylko kilkukrotnie szybciej niż człowiek, ale i można ją dowolnie zaprogramować i zoptymalizować cały proces produkcji. Dlatego to narzędzie jest używane przez większość osób zajmujących się stolarstwem, produkcją mebli czy paneli.

Jaka powinna być profesjonalna pilarka?

Profesjonalna piła
powinna być odpowiednio wyposażona i przystosowana do obrabianego materiału. Dlatego przede wszystkim istotna jest moc maszyny oraz prędkość obrotowa piły. Najlepiej kiedy piła posiada niezależny i wykonany z jednego odlewu agregat piły. Dzięki temu unikamy drgań i wibracji podczas cięcia.

Kiedy obróbce zostają poddane różnorodne płyty najlepiej sprawdzi się podcinak. Podcinak nacina płyty od dołu. Dzięki temu nie są postrzępione i mogą być precyzyjnie przycięte. W większości maszyn podcinak ma osobny silnik z agregatem. W pile formatowej ważne jest także wykonanie stołu roboczego. Najlepiej jeżeli jest on solidnie wykonany i odporny na wgniecenia oraz zniszczenia. W takim przypadku idealnie sprawdzają się żeliwne stoły, które umożliwiają stabilne prowadzenie elementów wprowadzanych do maszyny.

Co sprawia, że pilarki formatowe są tak precyzyjne?

Szereg udogodnień, jakie wprowadzają producenci do pił sprawia, że są one nieomylnie precyzyjne oraz wydajne. Cyfrowe pomiary wysokości, szerokości oraz kąta cięcia można kontrolować na monitorze. Piły formatowe CNC można dowolnie programować, co pozwoli na przyspieszenie procesu produkcji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maszyny?

Piła jest odpowiedzialna za przecinanie materiałów drewnopodobnych i drewna. W zależności jaki materiał będziemy obrabiać, musimy wziąć pod uwagę następujące parametry. Najważniejsza jest moc silnika piły formatowej oraz moc silnika podcinaka. To z jaką prędkością obracają się piły znacząco wpływa na jakość cięcia materiałów. Jeżeli obrabiamy na przykład cienką płytę PCV wystarczająca będzie minimalna dostępna moc oraz możliwości wymiarowe maszyny. Natomiast jeżeli obróbce będą poddawane materiały charakteryzujące się dużą gęstością i twardością odpowiednia będzie piła charakteryzująca się dużą mocą obrotową silnika.

Udogodnienia - Piły formatowe Nowe

Piła formatowa powinna być przystosowana do materiałów, jakie będzie obrabiać. Dlatego wszelkie udogodnienia znacznie wpływają na jakość i precyzję cięcia. Warto zastanowić się nad uniwersalną piłą, która sprawdzi się do obróbki różnorodnych materiałów. Uniwersalna piła powinna posiadać przedłużenie oraz poszerzenie stołu, które umożliwia przecinanie większych elementów.

Jak zautomatyzować proces produkcji w zakładzie stolarskim?

Piła powinna być wyposażona w wygodny i solidny stół, który nie ulega zniekształceniom podczas eksploatacji. W pile formatowej ważna jest moc silnika oraz prędkość obrotowa tarcz. Naostrzone tarcze poprzez ruch obrotowy tną różne materiały jak na przykład płyty MDF czy PCV. Dzięki szybkiej prędkości tarcz, materiały pozostają precyzyjnie przycięte, a także nie są postrzępione i nie pozostają na nich wióry. Większość pił formatowych posiada własny odciąg do trocin, dzięki temu zapewniamy w swoim miejscu pracy czystość i bezpieczeństwo.

Sprawdź: piła formatowa A 45 – 3200 CNC DELUXE

Piła powinna przede wszystkim pochodzić od sprawdzonego producenta, który zapewnia gwarancję na swoje maszyny i oferuje kredyt lub leasing na swój sprzęt. Producent sprzętu stolarskiego, który cieszy się dużym powodzeniem w Europie, prowadzi swoją dystrybucję również w Polsce. W.Holztechnik to profesjonalny sprzęt stolarski, który jest niezwykle precyzyjny, a co najważniejsze wyróżnia się długą żywotnością. Piły formatowe Winter posiadają niezależny agregat piły, przecinak oraz monitory umożliwiające kontrolowanie kąta cięcia.Firma W.Holztechnik jest uznanym producentem - piły stolarskie.

Piły formatowe: nowe czy używane?

Przedsiębiorstwa zajmujące się obróbką drewna, stale muszą rozwijać swój park maszynowy. W toku rozwoju firmy, analizowane są różne warianty zakupu maszyn. Zakup za gotówkę nowych maszyn, leasing lub zakup maszyn używanych. Firma Winter Holztechnik oferuje pilarki formatowe o różnej wydajności. Dzięki temu w ofercie posiada maszyny w kilkunastu grupach cenowych, dopasowanych do potrzeb każdego Klienta. Oferuje również elastyczny model zakupu, od gotówkowego po leasing w kilku bankach. Atrakcyjne ceny, które osiągane są dzięki optymalizacji produkcji oraz dystrybucji w modelu Just in Time, sprawiają, że produkty są dostępne dla każdego. Polecamy nowe maszyny, ponieważ zapewniają bezproblemową pracę przez lata oraz gwarancję.

Piła formatowa od producenta W.Holztechnik używana jest w zakładach obróbki drewna w całej Polsce. Nasze maszyny można spotkać w tartakach, firmach produkcyjnych i przetwórczych w Poznaniu, Olsztynie, Rzeszowie, Krakowie, Szczecinie, Bydgoszczy, Lublinie, Białymstoku oraz wielu innych miastach na terenie całego kraju. Zapraszamy do kontaktu w celu poznania naszych referencji od zaufanych partnerów.

Sprzedaż pił formatowych poprzez sklep W.Hoztechnik to najlepszy sposób na zakup maszyny stolarskiej marki W.Holztechnik. Oferta w naszym sklepie, to najlepsza cena maszyn Winter spośród wszystkich sprzedających.