Porady: +49 341 4619021

Wybierz kategorię produktów

Pokaż filtry

Cena

Kategorie

Dostępne maszyny (10)

Różnego rodzaju maszyny oraz urządzenia, które znajdują się w zakładach oraz warsztatach stolarskich, to profesjonalne sprzęty służące do bardzo precyzyjnego i profesjonalnego wycinania oraz przycinania drewnianych desek, blatów oraz materiałów drewnopodobnych do odpowiedniej długości, szerokości oraz grubości. Piła poprzeczna jest jedną z niezbędnych maszyn, które powinny znajdować się w profesjonalnych zakładach zajmujących się obróbką drewna.

Profesjonalny park maszynowy stanowi podstawę działania wielu zakładów oraz warsztatów stolarskich. Precyzja oraz staranna wycinka elementów drewnianych to wyznacznik sukcesu w tej branży, dlatego piły poprzeczne są jednymi z podstawowych maszyn, których nie może zabraknąć podczas procesu obróbki drewna.

Piła poprzeczna – wykorzystanie i rodzaje
Piła poprzeczna z posuwem ręcznym lub mechanicznym służy do przecinania drewna w poprzek jego włókien. Maszyny te najczęściej wykorzystywane są do przycinania oraz odcinania desek, listew lub bali na krótkie odcinki o określonej długości. W piłach poprzecznych wyróżnia się pilarki górnowrzecionowe oraz dolnowrzecionowe.

  • Piła poprzeczna górnowrzecionowa to pilarka, która posiada wahliwe ramię, w którym zespół piły połączony jest na ramieniu ze stołem za pomocą silnych zawiasów. Przegub jest dociągany do stołu ręcznie.

  • Pilarka dolnowrzecionowa także zamocowana jest na wahliwym ramieniu, która w chwili spoczynku znajduje się pod stołem. Wysuwa się ją za pomocą naciśnięcia specjalnego pedała lub specjalnej dźwigni. Obydwie piły przeznaczone są do cięcia poprzecznego.


Podczas pracy z piłą poprzeczną należy pamiętać o ważnej zasadzie – tego typu sprzętem nie powinno piłować się zbyt krótkich oraz małych przedmiotów, które wymagają bardzo bliskiego trzymania przedmiotu koło linii cięcia. Jest to bardzo ryzykowne i niebezpieczne, ponieważ zbyt bliskie obcowanie z ostrzem pilarki może skończyć się bardzo tragicznie.

Postaw na renomowaną firmę
Piły poprzeczne to bez wątpienia niezastąpiony sprzęt, który sprawdzi się zarówno w profesjonalnych zakładach, jak i w mniejszych stolarniach. Wysoką jakość maszyn, niezawodność, certyfikaty bezpieczeństwa oraz wysokie parametry posiadają sprzęty firmy Winter Holztechnik, które na rynku wyrobiły sobie znakomitą renomę poprzez wieloletnie funkcjonowanie oraz niezawodność. Dzięki takim sprzętom rezultaty oraz efektywność pracy znacznie się zwiększają. Dodatkowo praca przy piłach poprzecznych tej firmy jest bezpieczna. Bardzo dużą popularnością na rynku cieszą się: WINTER piła wahadłowa PS 600 / P, WINTER piła wahadłowa PS 50 – F oraz WINTER piła poprzeczna ciesielska Typ 2003 i MAGGI piła radialna promieniowa BEST 960 S.


Jeśli szukasz dobrego sprzętu, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, zdecyduj się na sprzęt firmy Winter Holztechnik, która posiada szeroki wybór asortymentu. Maszyny tej marki z długoletnią tradycją na rynku znacznie przewyższają jakością urządzenia z innych firm.